1

Ulaşım kolaylığı

Sahip olduğu konum itibariyle yatırımcılara büyük avantajlar sağlayan Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi;
E-90 karayoluna 20, Niğde–Adana otoyoluna 15,
Bor tren garına 10,
Mersin Limanına 180, Nevşehir Kapadokya Havalimanına 145, Adana Şakirpaşa Havalimanına 175, Kayseri Havalimanına 170 km mesafede yeralıyor.
Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bölgeye yapılacak lojistik yükleme merkezi ile demir yolu bağlantısına ve bölgenin hemen karşısına yapılacak olan Niğde Havaalanı ile hava yolu bağlantısına direk erişim imkânı sağlanacak.

2

Arsa Teşviği

Üçüncü Kademe Gelişmiş İlçeler kapsamında bulunan Bor İlçesinde ki Niğde Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcılar için sanayi parsellerinde % 80 indirimli olarak tahsis imkânı sunuluyor.

3

Yatırım Teşvikleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Sisteminde 5. Bölgede yer alan bölgede yatırımcılar için KDV İstisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti, Vergi İndirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Faiz Desteği gibi daha birçok avantaj sunuluyor.

4

Bölgesel Avantajlar

Niğde, 4. Deprem kuşağında yer alması itibariyle ülkemizin deprem riski en az olan illerinden birisidir. Bu nedenle de inşaat maliyetleri ve yatırım riski daha düşüktür.